Ми завжди на зв'зку

+38 (067) 551 24 20

decorelhome@gmail.com

Магазини

ТЦ Атмосфера, Столичне шосе, 103

+38 (067) 496 60 15

Як обрати подушку для сну?

ЯК ОБРАТИ ПОДУШКУ ДЛЯ СНУ

Здоровий міцний сон – це запорука здоров'я і гарного настрою. А який може бути міцний сон без гарної подушки? Перед тим, як вирушити на пошуки ідеальної подушки для сну, дайте собі відповідь на одне питання: для чого потрібна подушка? Основна функція подушок - знімати навантаження з шиї протягом спання. Правильно підібрана подушка підтримує голову і шийний відділ хребта так, що м'язи розслабляються і відпочивають. Часто причиною того, що у Вас постійно болить голова або спина, є викривлення шийних хребців під час сну через невідповідну подушку. І справа не в тому, що подушка погана. Подушка може бути зроблена з найкращих матеріалів, просто вона не підходить саме Вам. Вибір подушки залежить від багатьох чинників: від положення тіла під час спання, звички, розмірів ліжка тощо. Це дуже індивідуальний процес, до якого слід справді серйозно поставитись.

Існує ряд головних параметрів, за якими вибирають подушку: наповнення, жорсткість і розміри. Вибравши відповідні для себе показники за цими критеріями і врахувавши індивідуальні особливості свого тіла, можна купити саме ту, єдину, неповторну, ідеальну подушку для сну. Розберемо ці критерії докладніше.

Наповнювачі подушок.

Наповнювачі бувають натурального і синтетичного походження. Кожен варіант матеріалу має свої особливості, плюси і мінуси. синтетичні:

Синтепон, холофайбер - найпоширеніші дешеві синтетичні наповнювачі. Добре зберігають тепло, не пахнуть, гіпоалергенні, в них не заводяться мікроби і кліщі, добре перуться в пральній машинці на делікатному режимі до 60 градусів. Найбільший мінус таких подушок - швидко втрачають форму і зношуються. Подушка із синтепону стає непридатною вже через пару років.

Силіконові подушки повітряні і пухнасті, мало важать, добре тримають форму. Найякісніший силікон – кульковий. На дотик наповнювач такої подушки дає відчуття, ніби вона містить тисячі маленьких кульок всередині. Як і всі синтетичні подушки, силіконові мають здатність накопичувати електростатичні заряди і можуть «бити струмом».

Ортопедичні подушки з пам'яттю - наповнені еластичною поліуретановою піною або латексом, які під впливом тепла і під тиском ваги тіла повторюють обриси вашого силуету. Коли Ви відриваєте голову від подушки, вона відновлює свою первинну форму. На жаль, такі подушки не можна прати, інакше ефект пам'яті зникне, тому користуватися ними потрібно дуже дбайливо.

Натуральні:

Пух і пір’я - м'який, зручний і довговічний наповнювач. Подушки з натуральним пухом природним чином приймають форму тіла. Віддавна виробники шиють чохли для таких подушок зі спеціальної щільної тканини, що перешкоджає пір'ю вилазити назовні. Тому думати, що пір'я літатиме по всій кімнаті, помилково в нинішні часи. Якщо у Вас алергія на пух або пір’я, на жаль, ці подушки не для Вас.

Рослинний наповнювач (трави, крупи, лушпиння, бамбук, евкаліпт) - подушки з натуральними рослинними наповнювачами мають потрійний ефект: масаж, аромотерапія і релаксація. Такі подушки не довговічні, наповнювач швидко кришиться, ламається і збивається та й при будь-якому поруху шурхотить, що може заважати спати. Шовкові подушки мають косметичній вплив на шкіру, не викликають алергії, добре вбирають вологу і приємно «пружинять». За ціною - один з найдорожчих варіантів.

Овечу і верблюжу шерсть використовують як в якості наповнювача, так і шиють чохли з неї. Вовняна подушка зігріє, забере зайву вологу, але в той же час шерсть не еластична і менш піддається зручному розподілу, швидко збивається в ковтуни. Не підходить алергікам.

Розміри і форма подушок.

Існує два стандартних загальноприйнятих розміру подушок: прямокутні 50х70 см і квадратні 70х70 см. Виробники наволочок орієнтуються саме на ці розміри, тому купити подушку і окремо підібрати до неї наволочки не складе труднощів. Вибір розміру подушки залежить від Вашої звички та розмірів ліжка і не особливо буде впливати на якість сну, а от від форми і висоти подушки залежить вже багато що.

Висота подушки може варіювати від 5 до 15 см і більше, і що ширші у людини плечі, то вищу подушку їй варто вибирати. Врахуйте, якщо подушка дуже м'яка і повітряна, то 1-2 сантиметри стискаються під вагою тіла. Якщо Ви звикли спати на спині, Вам потрібна низька подушка, на боці - подушка вище. Якщо уві сні Ви постійно мимоволі підкладаєте руку під голову або під подушку, є ймовірність, що подушка занадто низька і Вам не вистачає висоти.

За формою подушки можна розділити на класичні і ортопедичні. Класична подушка має звичну рівну поверхню, а ось ортопедична подушка може мати безліч варіацій від валика до різних комбінацій з виїмками і різною щільністю наповнення. Такі подушки варто вибирати під керівництвом фахівця або лікаря, враховуючи особливості вашого тіла. Якщо Вам сняться хороші сни, а голова перестала боліти - Ви зробили правильний вибір!