Ми завжди на зв'зку

+38 (067) 551 24 20

decorelhome@gmail.com

Магазини

ТЦ Атмосфера, Столичне шосе, 103

+38 (067) 496 60 15

Догляд за посудом із порцеляни

ДОГЛЯД ЗА ПОСУДОМ ІЗ ПОРЦЕЛЯНИ

Як невимовно гарно виглядає святковий стіл, сервірований порцеляновим посудом, або ранкова кава у витонченій філіжанці з найтоншої порцеляни. Порцеляновий посуд прекрасний як витвір мистецтва і водночас дуже крихкий. Йому потрібен особливо дбайливий догляд. Про те, як доглядати за порцеляновим посудом, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Як мити порцеляновий посуд?

Перше питання, з яким Ви стикаєтеся при митті порцелянового посуду: чи можна його мити в посудомийній машині чи тільки вручну? Багато сучасних марок посуду не бояться посудомийних машин. Якщо на упаковці є напис Dishwasher safe можете сміливо укладати посуд в посудомийну машину.

Але є посуд, який вимагає виключно дбайливого ручного миття. Це посуд з ручним розписом, позолотою, антикваріат або посуд з дуже тонкими стінками. Такий посуд боїться занадто гарячої води і сильного натиску. Його краще не мити у висячому положенні, а покласти в контейнер, наповнений теплою чи холодною водою, дно контейнера попередньо застеліть м'яким рушником.

Порцеляна «боїться» побутової хімії, її слід використовувати тільки в крайніх випадках. Краще вибрати нейтральний натуральний лагідний миючий засіб для цієї мети. Мити слід тканиною або м'якою губкою. В жодному разі не використовуйте металеві мочалки або жорсткі щітки, вони можуть подряпати тендітну поверхню. Часто після миття висохлі краплі звичайної води залишають плями і розводи на посуді, щоб цього уникнути, слід натерти посуд до блиску, робити це потрібно максимально обережно, м'якою сухою тканиною або рушником без ворсу. Особливо «капризна» дорога порцеляна, яку краще взагалі не мити без зайвої потреби або робити це якомога рідше. Пил можна струсити пензликом з натурального ворсу.

Зберігання та догляд.

З часом порцеляна темнішає, це нормальне явище, цього не варто боятися. У такому випадку посуд слід протерти водним розчином з питною содою або оцтом. Деякі фахівці рекомендують під час миття додавати у воду нашатирний спирт або зубний порошок, які відбілюють емаль. Якщо Ви зрідка використовуєте посуд, його варто перекласти аркушами паперу. Щоб не пошкодити тонкі ручки чашок і носик заварника, зберігайте їх в шафі, окремо розставивши, щоб вони не торкались одине одного і ніколи не тримайте чашку в чашці.

Якщо Ви будете дотримуватись цих нескладних інструкцій із догляду, порцеляновий посуд буде тішити Вас протягом довгого часу і ще залишиться в спадок Вашим дітям і онукам.